Kościół p.w. św Jakuba Apostoła w Krzemienicy
Inne zdjęcia
Bierzmowanie 2023

I Parafialny Festyn Rodzinny

W niedzielę 24 sierpnia 2008 roku w naszej Krzemienicy odbył się I Parafialny Festyn Rodzinny, którego celem była integracja parafian poprzez spotkanie, rozmowy a także wspólną biesiadę. Na początku odbyła się Msza św. dożynkowa z uroczystą procesją i wieńcami. Następnie na scenie, która znajdowała się na kościelnym parkingu zaprezentowały się miejscowe zespoły ludowe. Program urozmaicały liczne konkursy z nagrodami zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, m.in. rzut beretem, biegi z ziemniakami, przechodzenie po gazecie, przeciąganie liny itp. Uczestnicy tłumnie korzystali z loterii fantowej, w której główną nagrodą był rower oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Wśród napojów hitem była „kawa proboszcza”. Wszystkim smakowały ciasta własnego wypieku. Frekwencja przewyższyła oczekiwania organizatorów czego wyrazem było systematyczne uzupełnianie braków  kiełbasek i innych produktów. Wśród tłumnie przybyłych mieszkańców i gości nie zabrakło też władz gminy Czerniewice na czele z wójtem E. Pietrzykiem.  Wydawało się, iż deszcz omija w tym dniu teren krzemienicki, gdyż w okolicznych miejscowościach porządnie lało. Głównym pomysłodawcą i organizatorem imprezy był proboszcz naszej parafii ks. Jacek Kijewski. Do przygotowania aktywnie włączyli się mieszkańcy naszej parafii oraz sponsorzy i ich finansowa pomoc.